Yavru Caretta Caretta denize ulaşamadı

Yavru Caretta Caretta denize ulaşamadı

Antalya’nın Demre ilçesi Sülüklü Plajı’nda yürüyüş yapan turistler ve çevreciler tarafından bulunan ölü caretta caretta yavrusu çevrecilerin tepkisini çekti.

ANTALYA

Sülüklü Plajında yürüyüş yapan turistler tarafından bu sabah bulunan caretta caretta yavrusunun öldüğü belirlenirken, yavru caretta carettanın yumurtadan çıktıktan sonra deniz yerine çevreden gelen sesler ve ışıklar nedeniyle asfalta giderek ölmesi çevrecilerin tepkisini çekti.

Çevre gönüllüsü Hülya Yapıcıoğlu, caretta carettaların yumurtlama mevsimlerinde sahilin işaretlenmesinin önemini vurgularken, Çevre ve Orman Bakanlığının 2009/10 sayılı Deniz Kaplumbağalarının Korunması Genelgesi ile taraf olduğumuz uluslararası sözleşmeler ve 2872 sayılı Çevre Kanununun yaşama ortamlarının korunması için gerekli tedbirlerin uygulanmasını hükmettiğini ifade etti.

Hayvan hakları konusunda Demre ilçesinin kat edeceği çok yolun olduğunu belirten Yapıcıoğlu, ümitsiz olunmaması gerektiğini, başta öğretmen ve öğrenciler olmak üzere yerel yönetimlerle birlikte başarılı birçok projeye imza atılmasının mümkün olduğunu da sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.