Taha Akgül: Çifte düğün oldu benim için

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası’nda serbest stil 125 kilo finalinde Moğol rakibi Lkhagvagerel Munkhtur’u 6-2 yenerek dünya şampiyonu olan milli güreşçi Taha Akgül, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 2017 ve 2019’da finalde Gürcü rakibine son saniyelerde kaybettiğini ve şu an 5 şampiyonluğu olabileceğine değinen Akgül şöyle konuştu:

“Nasip değilmiş. O finalleri çok dramatik bir şekilde kaybettim. 7 yıllık araya 2 dünya şampiyonluğu daha sığdırabilirdim ama yaradanın hep bir takdiri vardır. Aslında ben dünya şampiyonluğundan sonra olimpiyat şampiyonu da oldum. 2014, 2015 ve 2016’da üst üste dünyanın zirvesine çıktım. Ondan sonraki süreçte Avrupa’da hep şampiyon oldum, İyi rakipleri, ezeli rakipleri yendim. Bu 3’üncüsü 7 senenin ardından geldiği için, tekrardan gücümü bütün dünyaya gösterdiğim için ayrıca bir yeri var.”

Altın kemeri ile uyuyacağını, bir hafta sonra düğünü olduğunu ve kemeri nişanlısına armağan edeceğini belirten milli güreşçi şöyle devam etti: “Şimdi düğünüm var. Buradan nişanlıma da gerçek altın hediyesini götürüp, boynuna takacağım. Ona armağan ediyorum. O bana hep ‘birinci olacaksın’ dedi. Çifte düğün oldu benim için. Hem dünya şampiyonluğunu hem de düğünümüzü beraber kutlayacağız inşallah.”

Esenboğa’da coşkuyla karşılandı

Dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, yurda döndü. Akgül için Ankara Esenboğa Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi.

Sırbistan’dan altın madalyayla dönen Akgül’ü havalimanı kapısında bekleyen kalabalık, coşku ile karşıladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan da Taha Akgül’ü havalimanında karşılayanlar arasındaydı.

32 yaşındaki Taha Akgül “Güreş kariyerimi zirvede, olimpiyat şampiyonu olarak noktalamak istiyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.