Ronaldinho’dan Messi sorusuna sürpriz yanıt!

Lionel Messi’nin Barcelona’da kalıp kalmayacağı konusu uzun süre gündemde kalmıştı. Arjantinli yıldız, 2021 yaz transfer döneminde sözleşmesinin sona ermesi ile PSG’ye imza atmıştı. Ronaldinho bir dönem beraber Barcelona’da forma giydiği Messi hakkındaki soruya cevap verdi.

LİONEL MESSİ’DEN 700 MİLYON EURO

Messi’nin gelişinin PSG’nin imajı, geliri ve futbol kalitesi üzerinde doğrudan bir etkisi oldu ve oyuncunun sadece bir yılda 700 milyon Euro’luk bir miktar kazandırdığı bildiriliyor.

Arjantinli yayın organı El Economista’ya göre, Messi’nin transferi 10’a kadar yeni sponsor sağladı ve sponsorluk ücretleri yaklaşık 3 milyon avrodan 8 milyon avroya yükseldi.

Bu sponsorlardan bazıları Dior, Gorillas, Crypto.com, PlayBetR, GOAT, Snart Good Thins, Volt, Big Cola, Sports Water ve Autohero gibi tanınmış markalar.

Bu arada PSG’nin Nike ile yaptığı sponsorluk anlaşması, sözleşmenin 2032 yılına kadar sürmesi şartıyla yılda yaklaşık 75 milyon avro getiriyor.

Messi’nin profili, geçen yıl satılan kulüp formalarının sayısında da artış anlamına geliyor.

PSG, her biri 90 ila 160 avro arasında değişen bir milyondan fazla forma sattı ve bunların yüzde 60’ından fazlasının arkalarında Arjantinli’nin adı yazılıydı.

 RONALDİNHO’DAN MESSİ İTİRAFI
Circus Cup öncesi basın toplantısında konuşan Ronaldinho, Lionel Messi hakkında gelen soruyu da yanıtladı. Brezilyalı efsane, Messi’nin tüm zamanların en iyi oyuncusu olup olmadığı sorulduğunda şu yanıtı verdi: “Bunu söylemek çok zor. Çünkü çok fazla oyuncu var. Karşılaştırma yapmayı sevmem ama Pele, Maradona ve birçok oyuncu var. Her biri kendi zamanlarının en iyileri.”

Eski kulübü hakkında da konuşan Ronaldinho şunları söyledi: “Barcelona bir geçiş döneminde. Birçok değişikliğin yaşandığı bir dönem. Umarım işler onlar için yolunda gider, iyi bir teknik direktörleri ve yetenekli oyuncuları var. Barça zirveye dönmek için ihtiyaç duyduğu her şeye sahip.”

MESSİ’NİN BARCELONA İSTEKLERİ ORTAYA ÇIKTI
İspanya’da El Mundo gazetesi, Lionel Messi ve Barcelona arasında gerçekleşen sözleşme uzatma görüşmelerini okuyucularına aktarırken Messi’nin Barcelona ile bugüne kadar imzaladığı sözleşme tutarlarını da belgelerle ortaya koydu. Paylaşılan talepler futbol dünyasında eşi benzeri görülmemiş nitelikteydi.

 

3 YILLIK YENİ SÖZLEŞME
Lionel Messi, sözleşmesinin bitimine 1 sene kalan 2020’de Barcelona’dan 3 yıllık yeni sözleşme talep etti. Fakat yeni sözleşmede talep edilen maddeler, Barcelona’nın çok başa çıkabileceği tarzda olmadı.

İMZA BONUSU İSTEDİ
Lionel Messi, yeni sözleşme imzalamak adına Barcelona’dan 10 milyon Euro bonus talep ederken yıllık ücretinde de pandemi nedeniyle yapılacak indirimi sonraki senelerde faiziyle geri almayı istedi.

 

YILLIK ÜCRETTE KAYBA İZİN YOK
Lionel Messi, yıllık ücretinin pandemi nedeniyle 2020-21 sezonunda %20 oranında düşürülmesine onay verdi. Fakat bu düşüşte kaybedilen kısımların 2021-22 ve 2022-23 sezonlarında eşit taksitlerle yıllık %3 faiz eklenerek ödenmesini talep etti.

 

SADAKAT BONUSLARININ HEMEN ÖDENMESİ
Lionel Messi cephesi, hak kazanılan sadakat bonuslarının da beklemeden çıkarılmalarını ve faiziyle acilen ödenmelerini istedi. Arjantinli oyuncu, kendisi ve ailesi için Noel döneminde ülkelerine gidiş dönüşü sağlayacak özel jet sağlanmasını istedi.

Lionel Messi, kendi ailesi ve yakın arkadaşı Luis Suarez’in ailesi için Camp Nou’dan özel loca talep etti.

 

VERGİ ARTIŞINA ÖNLEM
Arjantinli yıldız, sözleşmesinde yazan ücretlerde artışa gidilebileceğini de aktardı. Vergi artışı durumunda bunun kulüp tarafından karşılanacak şekilde maaşında da artış yapılmasını talep etti.

 

FESİH MADDESİ 10 BİN EURO!
Lionel Messi’nin 2020’de devam eden mevcut sözleşmesinde serbest kalma maddesi 700 milyon Euro olarak belirlenmişti. Arjantinli oyuncu, yeni imzalayacağı sözleşmede bu maddeyi temsili bir ücrete bağlamak istedi. İstediği anda kulüpten ayrılmasını sağlayacak şekilde serbest kalma maddesinin 10 bin Euro’ya düşürülmesi talep edildi.

Messi’nin ek talepleri arasında kardeşi Rodrigo’ya ödenmesi gereken komisyon tutarlarının bir an önce yatırılması da bulunuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.