Denizli Rahatsızlanan Yolcusunu Hastaneye Yetiştirdi

Denizli’de belediye otobüsü şoförü Faruk Dere, aniden fenalaşıp bayılan erkek yolcusunu güzergahından çıkarak hastaneye yetiştirdi.

Dün saat 22.00 sıralarında, Bayramyeri-Meska hattında sefer yapan 20 BL 097 plakalı belediye otobüsündeki bir erkek yolcu aniden fenalaşıp, bayıldı. Diğer yolcular, durumu otobüsün şoförü Faruk Dere’ye bildirdi. Dere bunun üzerine, güzergahından çıkarak bayılan yolcuyu Denizli Devlet Hastanesi’ne yetiştirdi. Bayılan yolcu, sağlık görevlilerinin getirdiği tekerdekli sandalyeye nakledilerek tedavisi için acil servise götürüldü.

Rahatsızlanan hastayı hastaneye teslim eden otobüs şoförü Dere, seferine kaldığı yerden devam etti. Otobüs şoförü Dere’nin bu örnek davranış yolcular tarafından da takdirle karşılandı.

Yaşanan o anları anlatan şoför Dere, Bayramyeri’nden hareket ettikten 5 dakika sonra bir yolcu gelerek arkada birinin rahatsızlandığını söyledi. O anda aklıma Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ın ‘Böyle bir durumda yolcuyu, kimseyi riske atmadan hastaneye güvenli bir şekilde yetiştirin’ talimatı geldi. İnsanlık görevimizi yapıp, en güvenli şekilde rahatsızlanan yolcuyu en yakında bulunan Denizli Devlet Hastanesi’ne ulaştırdım. Yolcuyu getirilen tekerlekli sandalyeye taşıyıp, sağlık görevlilerine teslim ettikten sonra da amirlerimizi arayarak durumu aktardım dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.