Denizli Akşener ‘Beka’nın Arkasında Ekonominin Konuşulmasını Ortadan Kaldırmak Var-2

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yapacağı ortak miting için Denizli’ye gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tavas ilçesinde halka seslendi. Türkiye’nin beka sorunu olmadığını belirten Akşener, Bu beka meselesinin, terörist meselesinin arkasında ekonominin konuşulmasını ortadan kaldırmak var. Asıl mevzu bu ama tencere sallanıyor. Anneleriniz terlik atar ya ama asla değmez size. O terlikler atılacak bu bir. Kulaklar çekilecek bu iki. Hazır ola geçirilecek, bu da üç. Bugün beka meselesi varsa, suçlusu, sorumlusu sensin. Merak etme her Türk asker doğar. Bizler gereğini yaparız dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte bugün saat 17.00’de Özay Gönlüm Meydanı’nda gerçekleştireceği ortak miting öncesi, partisinin programlarına katıldı. Akşener, Tavas, Kale ve Beyağaç ilçelerinde İYİ Parti’nin belediye başkan adaylarının seçim bürolarının açılışını yaptı. İlk olarak Tavas’a gelerek seçim bürosunun açılışını yapan Akşener, ardından yaklaşık 2 bin kişiye hitap etti. 2010’daki Anayasa değişikliği referandumuna değinerek konuşmasına başlayan Akşener, şunları söyledi

Daha özgürlükçü, güçlülerin değil, haklıların hukukunun öne geçtiği bir hukuk mantığına ihtiyaç var diye, ‘Toplumun tüm kesimleriyle konuşun’ dedim. Şöyle yapıldı; Bana, ‘Merak etme gelin hanım herkes kontrol altında’ dendi. Bakın, sizden kopmanın miladı budur. Ondan sonra gelenler, gidenler ve 15 Temmuz hain darbe girişimi. O gün ne oldu Millet, devleti sokaktan topladı. 2010’daki o referandum olmamış olsa, bunların böyle bir cesaret bulması mümkün değildi. 15 Temmuz’dan sonra olağanüstü hal ilan ettin. Hadi o yetmedi ‘Bunu resmileştirelim’ dedin. 2019’da olacaktı. Hadi o da gitti. 24 Haziran’da da tam ve kamil Cumhurbaşkanı seçildin. Hani uçacaktık. Hani kaçacaktık. Hani her şeyimiz düzene girecekti. Dolayısıyla bina yapmak güzel ama bu binada okuyan çocukların hem Türkiye’de hem de dünyanın herhangi bir yerinde iş bulabilecek mantıkta ve donanımda yetiştirilmesi lazım.

‘SİYASİ TAKIMIN TEPESİNDEKİLERİ AFFETMEYİN’

Konuşmasında gençlerden siyasileri affetmemelerini isteyen Akşener, Size bir şey söyleyeyim mi; Katiyen bizi affetmeyin. Bu siyasi takımının tepesindekileri katiyen affetmeyin. Ama sandığa gideceksiniz, tırmalayın. Bizi tırmalayın ama sandığa gidin. Canınız kime istiyorsa ona oy verin, ona bir şey diyemem. Ama sandığa gidin. Allah şahittir ki adaylarımızın seçilmesi için size geldim, o başka bir şey. İşte rekabet bu. Seçmene saygı bu. Seçmen velinimettir anlayışı bu. Cumhur İttifakı’nın adaylarına oy veren kardeşlerim benim için terörist değildir. Bu vatanın asli unsurlarıdır dedi.

‘KULAĞI ÇATIRT DİYE ÇEKİN, KIZARSIN’

Yerel seçimlerde seçmenden AK Parti’nin kulağını çekmesini isteyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü

Geçmişte seçmenin gözünün içine bakmaya çalışırdık. Çünkü parmağınızı sallardınız bize. İyi bir iş yapmadık mı değiştirirdiniz. Parmak sallardınız, ‘Bak seni indiririz’ denirdi. Bu belediyeler için de genel seçimde de böyleydi. 2010’dan itibaren çok kolay oy almaya alışıldı. ‘Ceketimi assam kazanırım’ modeli devreye girdi. Sizin gözünüzün içine bakma işlemi de ortadan kalktı. Seçmen velinimettir. Seçmenin velinimet olabilmesi için bu seçimde benim sizden istirhamım, şu kulağı çatırt diye çekmenizdir. Kulağı çekin, kızarsın. Bakın 31 Mart’ta Denizli gitmiş, İstanbul gitmiş, Ankara gitmiş, Bursa gitmiş, Samsun gitmiş, Balıkesir gitmiş. Şimdi ne olacak Şu olacak; Sayın Erdoğan çıkacak, diyecek ki ‘Ey aziz milletim, verdiğiniz mesajı aldım. Gereğini yapacağım.’ Ardından ekonomiyle ilgili gözlerimizin içine bakıp ne lazım geliyorsa, onu yapmak üzere gayret edilecek. Çünkü 2023 yılında kendisi tartıya çıkacak. Bugün ne ben tartılıyorum ne Sayın Erdoğan tartılıyor ne Sayın Bahçeli tartılıyor ne de Sayın Kılıçdaroğlu tartılıyor. Biz sandalyelerimizde oturmaya devam edeceğiz.

‘ZİNCİRLERİ BEN KIRACAĞIM’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenen Meral Akşener, Beka, beka, beka, zincir, zincir, zincir. Sayın Erdoğan, şu zincirleri ayağına takan kimse söyle. Kaç seçim geçirdik, bir şu ayağındaki zincirler çıkmadı. Söyle, vallahi ben kıracağım. Ama 11 milyon oy almış CHP seçmenini, 5 milyon oy almış İYİ Parti seçmenini, 1 milyona yakın oy almış Saadet Partisi ve Demokrat Parti seçmenini sen döndürüp teröristlikle suçlayamazsın. Buna hakkında yok, haddin de yok. Bugüne kadar bu dille çok iş yaptın. Bugün İYİ Parti var, Meral Akşener var dedi.

‘TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNU YOK’

Merhum Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Tencere her iktidarı sallar sözünü hatırlatan Akşener, şöyle konuştu

Bu beka meselesinin, terörist meselesinin arkasında ekonominin konuşulmasını ortadan kaldırmak var, asıl mevzu bu. ‘Bize oy vermezseniz cennete gidemeyeceksiniz ha’, Cumhur İttifakı’na oy vermezseniz gittiniz ha\

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.