Bekçiler, Protokolün Düdüğüyle Göreve Başladı

DENİZLİ’de, 118 bekçi, düzenlenen törenle göreve başladı. Törende konuşan Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, ‘Bundan sonraki süreçte artık gecelerin güvenlik ışığı daha parlak olacak’ dedi. Törenin sonunda protokol üyeleri bekçilerle birlikte düdük çaldı.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’nde göreve başlayan bekçiler için tören düzenlendi. Törene, Denizli Valisi Hasan Karahan, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci ile göreve yeni başlayan bekçiler ve aileleri katıldı.

‘GECELERİN GÜVENLİK IŞIĞI DAHA PARLAK OLACAK’

Törende konuşan Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, sokakların huzurlu ve güvenli olmasının vatandaşlar için oldukça önemli olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: ‘Bundan sonraki süreçte artık gecelerin güvenlik ışığı daha parlak, ziyası daha hissedilir olacak. 118 bekçimiz, Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne takviye olarak göreve başladı. Bunlardan 47’si merkezdeki mahallelerimizde 71’i de ilçelerimizde görev yapacak. 40 bekçimizin daha okullarında eğitimleri devam ediyor. 23 bekçimiz ise bundan sonraki alımlar için sıra bekliyor. Eğitimdeki ve sıra bekleyen bekçilerimizle birlikte toplam 181 bekçimiz Denizli’nin 19 ilçesinde bir enerji kaynağı olacak. Sokakların huzuru için gerekli tedbirleri alacaklar’ dedi.

Bekçilerin önemli bir görev üstleneceğine dikkati çeken Denizli Valisi Hasan Karahan ise, ‘Gecelerin sessizliğinde bekçi düdüğünün hepimizi rahatlatan sesi, cadde ve sokaklarda yeniden yankılanacak. Göreve başlayan bekçilerimize başarılar diliyorum’ diye konuştu.

PROTOKOL DÜDÜK ÇALDI

Törenin sonunda Denizli Valisi Hasan Karahan ve beraberindeki protokol üyeleri, bekçilerle birlikte düdük çaldı. Bekçiler, protokol üyelerinin çaldığı düdükle birlikte mesailerine başladı.

– Denizli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.