Yeni bisikletçilerin yetişmesi için Veledromlara ağırlık verilecek

 

“Türk bisikletinde yeni şampiyonların yetişmesi” vizyonu ile olimpik standartlara uygun olarak inşa edilen Konya Olimpik Veledromu, Türkiye’nin ilk kapalı olimpik Veledromu olacak. Aynı zamanda Avrupa’nın en kapsamlı Veledromlarından birisi olma niteliğini taşıyan Konya Olimpik Veledromu; 2 bin 329 kişi kapasiteli tribünü, 250 metre ahşap pisti, kondisyon, eğitim ve seminer salonlarıyla sporcuların olimpik düzeyde ihtiyaç duyabileceği tüm imkânları sunacak.
Konya Olimpik Veledromu’nun resmi açılışı, bu yıl beşincisi Konya’da düzenlenecek olan İslami Dayanışma Oyunları öncesinde 7 Ağustos Pazar günü yapılacak.

“Konya Olimpik Veledromu bisiklet sporu için dönüm noktası olacak”
Bisiklet Milli Takımı’nın ilk antrenmanına eşlik eden Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, olimpik standartlarda bir veledroma sahip olmanın önemini vurguladı. Konya Olimpik Veledromu dışında yeni tesisler de yapılacağını belirten Emin Müftüoğlu, “Ülkemizin bisiklette olimpiyat başarısını yükseltmek ve yeni bisikletçilerin yetişmesi için Veledromlara ağırlık vermeyi hedefliyoruz. Türkiye’nin ilk kapalı olimpik Veledromu olan Konya Olimpik Veledromu dışında da tesisler yapacağız. Ülkemizi bisiklet branşında başarıyla temsil edecek yeni şampiyonların yetişmesine büyük katkı sağlayacağına inandığım Konya Olimpik Veledromu bisiklet sporu için bir dönüm noktası olacak. Türk sporuna değer katacak bu önemli eserin yapılması için desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na en içten teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Müftüoğlu, Konya Olimpik Veledromu ile birlikte elit seviyede daha çok sporcu yetiştireceklerini ve bu sayede de olimpiyatlardaki başarımıza doğrudan etki edeceğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.